Maltese Terrier Bakımı

maltese terrier bakımı

Ana Sayfa

Maltese Terrier Bakımı

maltese terrier bakımı

MALTESE TERRİER BAKIMIMaltese Terrier en uysal ve sevimli köpek ırkları arasında yer alan Maltese Terrier, küçük köpek beslemek isteyen ya da apartmanda oturan insanların en çok tercih ettiği ırkların başında gelir. Maltese Terrier ırkı küçük yapısının altında oldukça sosyal ve oyuncu bir karakter taşır. Hem çocuklar, hem yetişkin insanlar hem de diğer canlılar ile oldukça iyi bir iletişimi olan bu köpekler aynı zamanda bakımı kolay olan ırklar arasında yer alır.

Maltese Terrier Tüy Bakımı

Maltese Terrier cinsi köpek sahiplenecek olanların dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi tüy bakımıdır. Bu köpeklerin tüyleri beyazdır ve kesilmediği zaman oldukça uzun olabilir. Köpeğinizin tüylerini keserken ve bakımları yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları bilmeniz gerekir.

Maltese terrier sahibi insanların günlük ve haftalık olarak rutin bir bakım planı yapmaları gerekir. Bu köpekler her ne kadar tüy dökmeseler de sağlıklı bir görünüme sahip olmaları için kopmuş olan ya da ölü tüylerin vücutlarından uzaklaştırılması gerekir. Bunu içinde köpeklerin tüylerinin fırçalanması gerekir.

Köpeğinizin tüylerini günlük olarak fırçalayabilirsiniz. Fakat buna vaktiniz yoksa hafta içinde 2 – 3 defa fırçalamanız önerilir.

Maltese Terrier Yıkanır Mı?

Maltese Terrier köpekleri beyaz tüylere sahip olduğu için kirlendikleri zaman bu daha çabuk görülür. Köpeğinizi her hafta yıkamanızı gerektiren bir durum yoktur. Bunun yerine aylık olarak bir banyo planı oluşturabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında köpeğinizin serinlemesi açısından bu banyoları sıklaştırabilirsiniz.

Maltese Terrier Bakımı Zor Mu?

Maltese Terrier Bakımı, diğer köpeklerden farklı bir uygulama yapmanızı gerektirmez. Diğer köpek ırklarında olduğu gibi ağız ve diş sağlığına dikkat etmeli, kulak ve göz temizliğini yapmalısınız.

 

İletişim

Maltese Terrier Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Doberman